Intratel – First Edition of US-Poland Innovation HUB

Intratel – First Edition of US-Poland Innovation HUB

Realizując plany ekspansji naszej spółki na rynek globalny, zdecydowaliśmy się podjąć ryzyko i nawiązać współpracę z USPTC w ramach projektu US-Poland Innovation HUB, I edycja. Muszę przyznać, że było to z naszej strony pewne wyzwanie, ponieważ z jednej strony nie mieliśmy pojęcia z czym przyjdzie nam się zmierzyć, a z drugiej strony pojawiła się szansa realizacji założeń przy wsparciu profesjonalistów z Doliny Krzemowej. Również pod względem organizacyjnym realizacja projektu jeszcze podczas sesji przygotowujących do wyjazdu w Polsce była dosyć trudna do pogodzenia z bieżącymi obowiązkami zawodowymi. Obecnie widzimy, iż suma wszystkich tych doświadczeń była dokładnie tym, co było niezbędne, żeby rozpocząć jakiekolwiek działania na terenie USA. Przy wsparciu ekspertów USPTC, wyjeżdżając po raz pierwszy do Doliny Krzemowej, byliśmy świetnie przygotowani do tego, z czym przyjdzie nam się spotkać. Znaliśmy sposoby poruszania się w kręgach biznesowych tego miejsca, rozumieliśmy doskonale różnice kulturowe w pracy zawodowej, potrafiliśmy zwracać uwagę na różnego typu niuanse, które w Polsce nie są istotne, a w Dolinie Krzemowej mają duże znaczenie.

Efektem wszystkich tych działań była ścisła współpraca z jednym z ekspertów USPTC w Dolinie Krzemowej, która doprowadziła do powstania spółki One Step Cloud, Inc. Obecnie rozpoczęliśmy już swoją działalność na rynku amerykańskim i chociaż dzisiaj nie jesteśmy w stanie przewidzieć jak będzie się rozwijała ta działalność w przyszłości, to dostrzegamy, iż na bieżącym etapie udało nam się zrealizować wszystkie założenia w optymalny sposób.

Chociaż, jak wspomniałem wcześniej, etap przygotowawczy był dla nas okresem ciężkiej pracy i pewnym ryzykiem, to obecnie dostrzegamy, iż był to dla nas kluczowy czynnik w osiągnięciu sukcesu na etapie wejścia na rynek amerykański. Odpowiednie przygotowanie pozwoliło nam zminimalizować również koszty ekspansji zarówno pod względem czasu, jak i zainwestowanych środków.

Wszystkim tym, którzy nie boją się marzyć o wyzwaniu, jakim niewątpliwie jest działalność na rynku amerykańskim, serdecznie polecam udział w programie US-Poland Innovation HUB. Również tym, którzy nie są pewni, czy tego typu wyzwanie jest dla nich odpowiednie, polecam udział w tym programie, ponieważ uzyskają odpowiedź na pytanie, czy taka działalność jest dla nich odpowiednia.

http://www.intratel.com.pl

Mariusz Prószyński, CEO of Intratel

Premium Membership

Partnering Organizations

Sign up for Newsletter